top of page

ÖZEL ÜLKÜ KIZ ÖĞRENCİ YURDU  HAKKINDA

FullSizeRender%20(5)_edited_edited.jpg

Özel Ülkü Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu 1993 yılında Ziraat Yüksek Mühendisi Sayın Ülkü HAYKIR ve Merhum Eşi Yüksek Mimar Sedat Akın HAYKIR tarafından butik kız yurdu olarak projelendirilip faaliyete geçirilmiştir.

 

Sayın Ülkü Haykır 24 yıl devlet hizmetinden sonra, devletten aldığı disiplin ile çocukları ile beraber eğitime destek vermek adına ticaretten öte, ev sıcaklığı ile ailesinden ayrılıp okumak için Ankara'ya gelen kızlarımıza anne şevkati ve özverisi ile hizmet vermiştir.

Ne yazık ki, sağlık problemleri nedenlerinden ötürü ,yurdumuzun yönetimini kızı ÇİĞDEM HAYKIR ÇAKIR'a  ve tüm ekibine bırakmış olup  Sedat Akın HAYKIR'dan ve ÜLKÜ HAYKIR'dan gelen bayrağı daha ileri taşımak konusunda çok titiz davranarak hizmetin devam edeceğine emin olarak emekliye ayrılmıştır.

Sayın Ülkü Haykır 29 yıldır ailesinin bir parçası olan tüm kızlarımıza ve ailelerine teşekkür eder, herbirini sevgi ile kucakladığını bildirmemizi istemiştir. 

Saygı ve sevgilerimle

Çiğdem Haykır

 

 

 

 

 

DEĞERLİ VELİLERİMİZ VE ÖĞRENCİLERİMİZ,

 

 

Eğer beklentileriniz Ankara'da ikinci bir ev özlemi ise, kızlarınıza en az sizler kadar titizlenecek ve kendi çocuklarından ayırmaksızın ilgilenecek kişilere emanet etmekse, yeni bir dostluk kurmak ve 25 yıldır varolan ailemizin bir üyesi olmaksa Öğrenci Yurdumuzu görmeden karar vermeyiniz.

 

Unutmayalım ki, herkes kendini anlatır ve herkes kendini över,


Gelin tanışalım , kendiniz karar verin....

 
Öğrenci Yurdu hizmetimiz yanında Anaokulu ve Etüd Merkezi'mizle Eğitime hizmet vermekten gurur duymaktayız.

 

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu Kurucusu ve Çalışanları 29 yıldır ilgisinden, şevkatinden, hizmet anlayışından taviz vermeksizin, vaatlerinden dönmemiş olmanın haklı gururunu taşımaktadır. 

bottom of page